Szkoła Podstawowa w Niemczu

  • DSC_0042.jpg
  • DSC_0318.jpg
  • _DSC0549.jpg
  • _DSC0660.jpg
  • _DSC0663.jpg
  • _DSC0826.jpg
  • _DSC0953.jpg
  • _DSC0967.jpg
  • _DSC0975.jpg

 

 

 

 

 

Aktualności 2014/2015


ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 01 września (wtorek): dla chętnych Msza Św. w kościele o godzinie 9:00. Na godzinę 10:00 p. Dyrektor zaprasza wszystkich na spotkanie z wychowawcami klas.


OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY OSIELSKO O NABORZE NA WOLNE KIEROWNICZE STANOWISKO URZĘDNICZE - KIEROWNIK ZESPOŁU DS. OŚWIATY - TUTAJ


!!!SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016 - TUTAJ !!!


KIERMASZ KSIĄŻEK

W dniu 25.06.2015 r. (czwartek) w godzinach od 10:30 do 12:45 oraz od 13:30 do 15:00 w bibliotece szkolnej uczniowie będą mogli sprzedać i kupić używane podręczniki. Sprzedaż nie dotyczy uczniów klas I, II i IV.


GRA SZKOLNA 1.0.

W piątek, 19.06., 15 drużyn klas IV-VI wzięło udział w pierwszej edycji GRY SZKOLNEJ. Uczniowie przez 2 godziny rozwiązywali zadania przyrodniczo-matematyczne, które rozmieszczone były w całym budynku szkoły i ukryte w postaci kodów QR. Po 2 godzinnym szukaniu i rozwiązywaniu zadań najlepsza okazała się drużyna klasy 6a w składzie: Oliwia Wiczyńska, Maja Gralewska i Agata Frąc, które zdobyły 41 punktów na 46 możliwych. Drugie miejsce zajęła grupa z 6b: Zuzanna Brudnoch, Zuzanna Gołuńska i Zuzanna Weiss-Konek - 34 punkty. 33 punkty i trzecie miejsce uzyskała 4a: Kamil Hundert, Jakub Frasz i Janek Chamier-Gliszczyński. WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY, DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ I ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA ZA ROK. 


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się 26.06.2015:

9:00 - Msza Święta

10:00 - zakończenie klas I-V w sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS VI

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas VI odbędzie się 25 czerwca (czwartek) o godzinie 16:00.


GRA SZKOLNA 1.0.

19 czerwca (piątek) na 2,3,4 godzinie lekcyjnej, wcześniej zgłoszone drużyny klas IV-VI, wezmą udział w pierwszej edycji GRY SZKOLNEJ. Drużyny będą rozwiązywać zadania przyrodniczo-matematyczne na zasadach gry planszowej w przestrzeni szkolnej, używając technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK). Wszystkim drużynom życzymy powodzenia :)


ZARZĄDZENIE WÓJTA GMINY OSIELSKO Z DNIA 2 CZERWCA 2015 r. W SPRAWIE ZAWIADOMIENIA O PRZEPROWADZENIU KONSULTACJI Z MIESZKAŃCAMI W PRZEDMIOCIE DIAGNOZY SYTUACJI SPOŁECZNO-GOSPODARCZEJ GMINY OSIELSKO - TUTAJ.


WYNIKI ANKIETY RADY RODZICÓW DOTYCZĄCEJ SYGNALIZACJI ŚWIETLNEJ - TUTAJ


ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASTĘPUJĄCĄ INFORMACJĄ URZĘDU GMINY OSIELSKO - TUTAJ


UWAGA !!! ZEBRANIE Z RODZICAMI - ZMIANA TERMINU !!!

Zapraszamy na zebranie z rodzicami dzieci uczęszczającymi do naszej szkoły, które odbędzie się 19.05.2015 (wtorek). Klasy I-III godzina 17:00, klasy IV-VI godzina 18:00.


KOMUNIKAT RADY RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NIEMCZU - TUTAJ


REKRUTACJA 2015 

Prosimy rodziców dzieci spoza obwodu szkoły o dostarczenie do 16 kwietnia 2015r.  (czwartek) brakujących zaświadczeń lub oświadczeń, na podstawie których przyznawane są punkty w postępowaniu rekrutacyjnym. Prosimy również o potwierdzenie: pisemne w sekretariacie szkoły, telefoniczne lub e-mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. woli zapisania dziecka do Szkoły Podstawowej w Niemczu do 16 kwietnia 2015.


INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS VI 

15.04.,w środę, o godzine 17:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów kl. VI z nauczycielami z Gimnazjum nr 1 w Żołędowie, podczas którego przedstawiciele gimnazjum przedstawią ofertę szkoły. Serdecznie zapraszamy ! 


TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

Od 23 – 29.03. 2015 r. nasza szkoła bierze udział w zabawie pod nazwą „Tydzień Dobrych Uczynków” w ramach projektu „Polska Fabryka Dobra”. Celem akcji jest zachęcenie wszystkich – dużych i małych do produkcji dobra w swoim środowisku lokalnym i bezinteresownych działań na rzecz innych. Więcej informacji na temat zabawy i jej regulaminu można znaleźć na stronie internetowej: www. polskafabrykadobra.fam.org.pl Zachęcamy uczniów do opisywania wykonanych przez siebie dobrych uczynków i przekazywaniu ich pedagogowi szkolnemu – pani Kindze Słomińskiej w celu wizualnego ich przedstawienia na terenie szkoły.


ETAP WOJEWÓDZKI - KONKURS PRZEDMIOTOWY Z PRZYRODY

13.03.2015 odbył się ostatni - wojewódzki- etap konkursu przedmiotowego z przyrody. Laureatem konkursu został uczeń klasy 6a - Paweł Kobierowski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


WARSZTATY DLA RODZICÓW

18.03. (środa) odbędą się kolejne warsztaty dla rodziców prowadzone przez p. Joannę Grochowską (pedagoga, socjoterapeutkę, trenera i realizatora programów profilaktycznych) z Instytutu Edukacji, Rozwoju , Profilaktyki i Terapii. Temat warsztatów: "Agresji i przemocy mówimy stop". Spotkanie odbędzie się w gabinecie pedagoga szkolnego. Początek godzina 17:00, zkończenie godzina 20:00. Serdecznie zapraszamy !


ETAP WOJEWÓDZKI - KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 

Dnia 14. 02. 2015r. odbył się ostatni etap wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Laureatką konkursu została uczennica klasy 5a - Dominika Kretowicz. Dwoje uczniów uzyskało tytuł finalisty: uczennica klasy 6b - Monika Janaszkiewicz oraz uczeń klasy 6a - Paweł Kobierowski. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów, a pozostałych uczniów szkoły zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.


SZKOLENIE DLA RODZICÓW

Przypominamy, że dnia 12.03.2015 r. o godzinie 17:00 odbędzie się szkolenie dla rodziców ze strażnikiem miejskim na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Miejsce szkolenia: świetlica szkolna. Serdecznie zapraszamy!


JADŁOSPIS STOŁÓWKI SZKOLNEJ

Od dnia 12.02. - na stronie będzie zamieszczany jadłospis stołówki szkolnej na dany tydzień. Jadłospisy dostępne będą w zakładce W szkole - po lewej stronie, u dołu zakładki. 


PRZERWA TECHNICZNA - EDZIENNIK

Informujemy że firma VULCAN, obsługująca edziennik, prowadzi prace konserwacyjno-naprawcze modułów rodzica, ucznia oraz wiadomości.  Szacowany czas naprawy to 31.01.2015.  Moduł wiadomości będzie nieczynny do 06.02.2015 - INFORMACJA O NAPRAWIE - TUTAJ.


WYSTAWIANIE OCEN I ZEBRANIE Z RODZICAMI

Oceny na zakończenie półrocza wystawiane są do 6 lutego 2015 r.. Zebranie z rodzicami podsumowujące pierwsze półrocze odbędzie się 12 lutego (czwartek). Klasy młodsze 16:30-17:30, klasy IV - VI 17:30-18:30. Serdecznie zapraszamy.


ZIMOWISKO SZKOLNE

Od 12 stycznia będą trwały zapisy na zimowisko szkolne, które odbędzie się w pierwszym tygodniu ferii tj. 16.02 - 20.02. Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 9:00 - 13:00 (godziny moga ulec małej zmianie - w zależności od planu dnia). Koszt zimowiskoa - 50 zł. Zapisy w sekretariacie szkoły. 


FOTOGRAF W SZKOLE

9 stycznia - piątek, w szkole, uczniowie będą mogli wykonać zdjęcia - klasowe, legitymacyjne itp. Oferta jest wywieszona na tablicy ogłoszeń obok sklepiku szkolnego. 


INFORMACJA OD RADY RODZICÓW

Szanowni Rodzice. Przypominamy i zachęcamy do wpłacania składek na konto Rady Rodziców w wysokości 50zł/rok szkolny. Liczy się każda złotówka. Z uwagi na fakt, że 30% z sumy wszystkich wpłat wypłacane są na zakończenie roku wychowawcom klas - prosimy o umieszczanie w tytule klasy dziecka, którego dotyczy składka. Opłaty są dobrowolne, jednak z uwagi na aktywny udział Rady Rodziców w życiu szkoły, staramy się być blisko potrzebom szkoły i wszystkich uczniów. Pozdrawiamy serdecznie - zespół Rady Rodziców.


PCHLI TARG

22 listopada w godzinach od 11:00 do 13:00, w naszej szkole, odbędzie się pchli targ, na który serdecznie zapraszamy. 


KONKURS "MOJA OJCZYZNA"

Na kilka dni przed Narodowym Świętem Niepodległości, w naszej szkole, odbył się konkurs piosenki i  wiersza patriotycznego "Moja Ojczyzna". W konkursie wzięło udział 33 uczniów klas 0 - I. Organizatorem konkursu były wychowawczynie oddziału przedszkolnego - p. E. Ostromęcka i p. P. Leśniak. Szczegółowe wyniki konkursu - TUTAJ.


SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM 

7 listopada gościliśmy w naszej szkole majora p. Marka Sudyka, który pracuje w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. W ciekawej prezentacji multimedialnej, skierowanej do oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I, major zaprezentował pojazdy wojskowe, umundurowanie żołnierza i odznaczenia. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość założenia hełmu wojskowego i widok pojazdów w "akcji". 


ŻYWA LEKCJA HISTORII

06.11. klasa III a przygotowała "żywą" lekcję historii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Występ uświetniły śpiewane przez dzieci pieśni patriotyczne. W przedstawieniu można było zobaczyć Tadeusza Kościuszkę, damy dworu oraz szlachtę. Do występu dzieci przygotowywały się pod czujnym okiem wychowawcy - p. A. Przybylskiej. 


GMINNE ZAWODY PŁYWACKIE

30.10.2014 odbyły się Gminne Zawody Pływackie. W konkurencjach wzięły udział: SP Osielsko, SP Maksymilianowo oraz SP Niemcz.  Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas szóstych. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy drugie miejsce, za szkołą w Osielsku. Bardzo dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły - A. Koczorowski i P. Zając.  ZDJĘCIA


DRZWI OTWARTE DLA RODZICÓW

Dnia 27 listopada 2014r. (czwartek) o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie z rodzicami dla klas I-III. Od godziny 18:00 - 20:00 odbędą się "drzwi otwarte"  dla rodziców uczniów klas IV-VI.


ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS VI

W dniu  5 listopada 2014 o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas VI. Tematem zebrania będzie próbny sprawdzian kompetencji.


OFERTA WARSZTATÓW DLA RODZICÓW - TUTAJ. ZAPRASZAMY.


DNI WOLNE

Zgodnie z zarządzeniem dyrektora szkoły dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w bieżącym roku szkolnym będą: 14.10.2014 r., 10.11.2014 r., 02.01.2015 r.,  05.01.2015 r., 01.04.2015 r., 05.06.2015 r. 


ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS I

Zebranie dla rodziców uczniów klas I dotyczące pasowania na ucznia odbędzie się 23 października o godzinie 17:00


ZEBRANIE Z RODZICAMI

11 września zapraszamy na zebranie ogólne klas I-VI.  Na godzinę 17:00 zapraszamy rodziców klas I, II oraz III, a na godzinę 18:00 klasy IV, V i VI. Serdecznie zapraszamy


OPŁATY ZA OBIADY

Odpłatność za obiady u p. referent w sekretariacie - 3 zł/dzień. Wrzesień: 60zł, październik: 66zł, listopad: 54zł, grudzień: 45zł. 


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Na inaugurację nowego roku szkolnego zapraszamy w dniu 1 września o godz. 10.00. Przed apelem szkolnym, o godz. 9.00, odbędzie się Msza Św. w miejscowym kościele.


INFORMACJA WÓJTA GMINY DOT. DOFINANSOWANIA ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH - TUTAJ


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2014/2015 - TUTAJ


Aktualności 2013/2014


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK SZKOLNY 2014/2015 - TUTAJ  


SUKCES SPORTOWY MALUCHÓW
Tegoroczna "Liga Orlika" zakończyła się wielkim sukcesem dla drużyny piłki nożnej uczniów klas I - III naszej szkoły. Po zdobyciu I miejsca w gminie, jak również w rozgrywkach powiatowych wygrali półfinały i ostatecznie finał zdobywając PUCHAR WOJEWÓDZKI.
Są po prostu dobrzy. Może w przyszłości zasilą naszą kadrę narodową??? Kto wie... GRATULACJE chłopaki.


NASZA SZKOŁA UCZESTNICZY W AKCJI - BEZPIECZNE WAKACJE

 bezpieczne wakacje_180_150


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się 27.06.2014:

8:30 - zakończenie klas I-III (sala gimnastyczna)

10:00 - Msza Święta 

11:00 - zakończenie klas IV-V (sala gimnastyczna)

Serdecznie zapraszamy.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS VI

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas VI odbędzie się 26 czerwca (czwartek) o godzinie 16:00 w sali gimnastycznej.


ZEBRANIE Z RODZICAMI
27 maja o godzinie 17:30
odbędzie się zebranie z rodzicami dla klas IV, V, VI. Liczymy na wysoką frekwencję.
Wychowawcy klas III zapraszają na spotkanie rodziców 3 czerwca o godzinie 17:30. 


OGŁOSZENIE - JĘZYK ANGIELSKI W SZKOLE
Od nowego roku szkolnego w szkole nadal będą odbywały się zajęcia z języka angielskiego ze szkoły językowej My School My House. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Justyną Najdowską tel. 501036173 lub 791222287.


WYNIKI REKRUTACJI
Dnia 02.04.2014 r. o godzinie 14:00, na tablicy ogłoszeń obok sklepiku szkolnego, zostały wywieszone listy dzieci zakwalifikowanych do oddziału zerowego oraz pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Niemczu.


DRZWI OTWARTE
8 kwietnia
tj. wtorek odbędą się drzwi otwarte dla rodziców. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach od 17:00 do 20:00.
Z a p r a s z a m y.


ANKIETA DOT. SKLEPIKU SZKOLNEGO

Szkoła skierowała do Rodziców ankietę dotyczącą sklepiku szkolnego. Ankieta zawierała dwa pytania:

1. Czy jesteście Państwo zadowoleni z NOWEGO asortymentu sklepiku szkolnego?
- woda mineralna, woda smakowa Żywiec, Tymbark owocowy, Tymbark wielowarzywny, sok ROKO, Kubuś Play,
- Grześki, Knoppers, 3 BIT, Kinder Bueno, Lion, Kit Kat, batoniki Musli, ciastka LU Go,
- andruty, wafelki ryżowe, suszone owoce, 7days, chrupki kukurydziane, sucharki Bake Rolls, suszone jabłka firmy Crispy Natural.

Sklepik nie ma w sprzedaży napojów gazowanych i słodzonych oraz napojów w puszkach - zostały wycofane wg wskazówek rodziców.

2. Czy sklepik powinien NADAL FUNKCJONOWAĆ w naszej szkole?

Liczba wypełnionych ankiet wynosi 201.

Poniżej prezentujemy wyniki ankiety:

1 pytanie: odpowiedzi: Tak - 179 (89%), Nie - 22 (11%)

2 pytanie: odpowiedzi: Tak - 186 (92,5%), Nie - 15 (7,5%).


Z prac SU
W wyniku przeprowadzonych w styczniu wyborów SUPERKUMPLAMI I półrocza zostali: Nikodem Kulczewski z kl. IIa i Alia Echtay z kl. VIa.
G R A T U L U J E M Y!


DRZWI OTWARTE
Dnia 18 marca tj. wtorek, o godzinie 17:00 odbędą się drzwi otwarte dla rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2014/2015 rozpoczną naukę w klasie pierwszej.


OPŁATY ZA OBIAD

Odpłatność za obiady: marzec - 63zł, kwiecień - 51zł, maj - 60zł, czerwiec - 51 zł. Płatne za dany miesiąc do 10-tego bieżącego miesiąca.


WYNIKI KONKURSU PRZYRODNICZEGO
W dniu 22 lutego 2014r. odbył się
konkurs z przyrody - etap wojewódzki. Szkołę reprezentowała uczennica klasy Va Agata Frąc, która została laureatką. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 


 WOŚP - CZAS PODSUMOWANIA
Udział naszej szkoły w akcji WOŚP przyniósł zaskakujące efekty.  Do sztabu gminnego przekazaliśmy aż 6.028,38 zł.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za okazanie WIELKIEGO SERCA.


ZEBRANIE Z RODZICAMI
30.01. o godzinie 17:00
odbędzie się zebranie podsumowujące I półrocze. Serdecznie zapraszamy.


ZIMOWISKO
Zimowisko szkolne
odbędzie się w terminie od 3 do 7 lutego, w godzinach od 9.00 do 13.00. Koszt zimowiska to 40 zł/os. Zapisy w sekretariacie szkoły. Zapraszamy. 


WOŚP
Zagramy z Jurkiem Owsiakiem w 22. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne "granie", pod hasłem "NA RATUNEK" przeznaczone jest na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Ogólnopolski finał akcji odbędzie się 12 stycznia, w niedzielę.
Nasza szkoła, jak co roku, organizuje festyn szkolny "SERCE DLA SERCA", który będzie miał miejsce już w piątek - 10 stycznia - w godz. 17:00 - 20:00.
W programie festynu oferujemy wiele atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, m.in.:
-  kino dla malucha (przed seansem możliwość zakupu popcornu),
-  "Cukierkowy zawrót głowy" - los z niespodzianką,
-  "Koralikowo" cudeńka dla mam i dzieci,
-  bar sałatkowy,
-  cukierenka z goframi,
-  kawiarenka Rady Rodziców z domowymi wypiekami ciast.
Wszystkich zainteresowanych wsparciem tegorocznej akcji WOŚP zapraszamy do udziału w festynie.


POMAGAMY ZWIERZAKOM
Informacja ze strony www Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.
"Aż 95 kg przysmaków dla mieszkańców zoo udało się zgromadzić podczas akcji „Zbieramy żołędzie dla zwierząt".
W tym roku niepokonana była klasa "0" – „Motylki” ze Szkoły Podstawowej w Niemczu. W akcji wzięło udział łącznie 10 grup przedszkolnych i szkolnych, w tym jedna gimnazjalna. Dziękujemy bardzo za jesienny przysmak między innymi dla dzików, jeleni, łosi! "
W nagrodę za wielkie zangażowanie w akcji każde dziecko z grupy Motylków otrzyma bezpłatny bilet do ZOO, a po nowym roku dyplom.
Brawo nasze Maluchy!


 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkiego co miłe i najlepsze,
a w Nowym Roku 2014
radości codziennych, myśli dobrych, chwil spokojnych
życzy pracownikom, uczniom i rodzicom
dyrektor szkoły Małgorzata Dziedzic.


POMAGAMY ZWIERZAKOM
Klasa IIa brała aktywny udział w akcji ogłoszonej przez schronisko w Bydgoszczy "Pomożemy zimą nakarmić Burka i Kicię". W ramach akcji zorganizowano zbiórkę karmy dla zwierzat, która trwała od 4 listopada do 16 grudnia. Zebrano: 68 kg suchej karmy, 37 kg puszek oraz 40 l podściółki drzewnej dla kotów.
Dziękujemy rodzicom, którzy z zaangażowaniem wspierali naszą akcję.


ZAPISY DZIECI DO SZKOŁY
Zapisy dzieci do szkoły
będą prowadzone w okresie od 8 stycznia do końca marca.  Do klas pierwszych rocznik 2007 i dzieci urodzone w pierwszym półroczu 2008 roku - obowiązkowo, dzieci urodzone w drugim półroczu - decyzja rodzica. Do oddziału przedszkolnego rocznik 2009 i dzieci urodzone w drugim półroczu 2008 roku.


SKLEPIK UCZNIOWSKI
4 grudnia (środa) o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie p. Macieja Nowaka (osobą prowadzącą sklepik) z rodzicami. Tematem spotkania będzie rozmowa na temat sprzedawanego w sklepiku asortymentu.
Zapraszamy zainteresowanych rodziców do świetlicy szkolnej.


ZEBRANIE Z RODZICAMI
28 listopada (czwartek) odbędzie się zebranie z rodzicami - o godz. 16:30 spotkania z wychowawcami w klasach I - III, a o 17:30 w klasach IV - VI. Po zebraniach klasowych rodzice będą mogli porozmawiać z nauczycielami w ramach "drzwi otwartych".
Liczymy na wysoką frekwencję.


PROGRAM EDUKACYJNO - LECZNICZY
Niepokojące informacje o dynamicznym wzroście liczby otyłych dzieci zmuszają do podjęcia środków zaradczych. W związku z powyższym Gmina Osielsko przystąpiła do "programu edukacyjno - leczniczego na rzecz zmniejszenia częstości występowania nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży w województwie kujawsko - pomorskim". Programem zostaną objęte dzieci uczęszczające do szkół na terenie naszej gminy. Kwalifikacji do udziału w programie będzie dokonywała pielęgniarka szkolna w konsultacji z lekarzem POZ.
Program obejmuje:
-  wykonanie podstawowych badań,
-  możliwość skorzystania z konsultacji psychologicznej,
-  konsultacje z edukatorem zdrowotnym raz w miesiącu,
-  zajęcia ruchowe dwa razy w tygodniu po 45 minut przez trzy miesiące.
Po upływie trzech miesięcy zostaną wykonane badania kontrolne. W przypadku braku poprawy pacjent będzie dalej leczony w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym.
Działania edukacyjne w ramach realizacji programu obejmą lekarzy, pielęgniarki, nauczycieli i rodziców.
Program jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Powiat Bydgoski i Gminę Osielsko.


KONKURSY
Mamy już wyniki etapów szkolnych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Szczegóły na stronie "Konkursy i sukcesy".


KONKURSY
W  październiku odbędą się etapy szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty.
Terminy konkursów:

-   j. polski
- 24 października, 
-   matematyka
- 25 października,
-   przyroda - 28 października.
Rodziców/opiekunów prosimy o zapoznanie się z regulaminami szczegółowymi. 


 DEN
14 października (poniedziałek), o godz. 9.00 odbędzie się w sali gimnastycznej uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Dzień ten jest wolny od zajęć dydaktycznych.


SPRZĄTANIE ŚWIATA
W piątek uczniowie naszej szkoły wezmą udział w międzynarodowej akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA". To już 20 kampania tego ważnego przedsięwzięcia wielu krajów na świecie. W bieżącym roku w Polsce akcja ta będzie przebiegała pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę"


DNI WOLNE
Zgodnie z zarządzeniem dyrektora szkoły dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w bieżącym roku szkolnym będą:

  -  2 i 3 stycznia 2014r.,
  -  1 kwietnia 2014r.,
  -  2 maja 2014r.,
  -  20 czerwca 2014r. 


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

     -  2 września  -  rozpoczęcie rocznych zajęć
     -  23 - 31 grudnia  -  zimowa przerwa świąteczna
     -  3 - 16 lutego  -  ferie zimowe
     -  17 - 22 kwietnia  -  wiosenna przerwa świąteczna
     -  27 czerwca  -  zakończenie roku szkolnego
     -  28 czerwca - 31 sierpnia  -  ferie letnie 


HERBATA  DLA UCZNIÓW
Opłata za herbatę na cały rok szkolny wynosi 30zł. Wpłaty u p. sekretarz Doroty Urban.  


OBIADY DLA UCZNIÓW
Informujemy, iż obiady będą wydawane w stołówce szkolnej od 4 września (środa).
Odpłatność za obiady w poszczególnych miesiącach:
          -  wrzesień  -  57 zł.
          -  październik  -  66 zł.
          -  listopad  -  57zł.
          -  grudzień  -  45zł. 
Opłat należy dokonywać w sekretariacie szkoły u p. referent Katarzyny Rogowskiej.


ZEBRANIE Z RODZICAMI
10 września o godz. 18.00 odbędzie się zebranie ogólne oddziałów przedszkolnych i klas I-VI (klasa Vb godz. 18.30). Na zebraniu zostaną podane ogólne informacje od dyrektora i wychowawców klas. Spotkanie rodziców z wychowawcami: klasa 1a sala 1a, klasa 1b sala 1b, klasa 1c sala 1c/ bawialnia, klasa 2a sala 2, klasa 2b sala 3, klasa 3a sala 8, klasa 3b sala 7, klasa 4a sala 5, klasa 4b sala 10, klasa 5a sala 9, klasa 5b sala 4, klasa 6a sala 6 i klasa 6b sala 11. Serdecznie zapraszamy.


NOWY ROK SZKOLNY

Na inaugurację nowego roku szkolnego zapraszamy w dniu 2 września o godz. 10.00. Po apelu w sali gimnastycznej, wychowawcy klas spotkają się z uczniami i rodzicami w salach lekcyjnych. Przed apelem szkolnym, o godz. 9.00, odbędzie się Masza Św. w miejscowym kościele.


 SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZK. 2013/2014  TUTAJ


System oceniania zachowania

SYSTEM OCENIANIA ZACHOWANIA - TUTAJ

Przydatne informacje

2017/2018 INFORMACJA ADMINISTRATORA DANYCH - TUTAJ STAN JAKOŚCI POWIETRZA Wyniki pomiarów rejestrowane na stronie - TUTAJ   DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH 02.11, 03.11, 30.04, 02.05, 04.05, 01.06 W tych dniach nie odbywają się zajęcia dydaktyczne...

Dokumenty szkoły

STATUT - TUTAJ REGULAMIN BEZPIECZEŃSTWA - TUTAJ KONCEPCJA PRACY SZKOŁY - TUTAJ SZKOLNY PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY -  TUTAJ POLITYKA OCHRONY DZIECI PRZED KRZYWDZENIEM - TUTAJ PROCEDURA KONTROLI REALIZACJI OBOWIĄZKU SZKOLNEGO I OBOWIĄZKU NAUKI - TUTAJ

Wymagania programowe

 2017/2018  *Przy wystawianiu oceny z wychowania fizycznego, zajęć technicznych, plastyki, muzyki i zajęć artystycznych będą brane pod uwagę: wysiłek wkładany przez ucznia w wywiązywanie się z obowiązków wynikających ze specyfiki tych...

Przedmiotowe ocenianie

2017/2018 Język polski Matematyka Historia i społeczeństwo Historia Przyroda Biologia Chemia Fizyka Geografia Język angielski kl.4, kl.7 Język angielski kl.5, kl.6 Język niemiecki Religia Zajęcia techniczne Technika Plastyka Wychowanie fizyczne Informatyka Zajęcia komputerowe Muzyka    

Plan lekcji

2017/2018 ZAJĘCIA DODATKOWE - TUTAJ 1a TUTAJ  1b TUTAJ  1c TUTAJ  2a TUTAJ 3a TUTAJ 3b TUTAJ 3c TUTAJ 3d TUTAJ 4a TUTAJ 4b TUTAJ 4c TUTAJ 5a TUTAJ 5b TUTAJ 5c TUTAJ 6a TUTAJ 6b TUTAJ 7a TUTAJ 7b TUTAJ

certyfikatlogo logowfzklasa  przyroda klawiaturkamala     logggo