Szkoła Podstawowa w Niemczu

Biblioteka

Samorząd Uczniowski 2013/2014

STAŁE AKCJE SU:

"Nie przeklinam"
-
podsumowanie akcji  zawsze na koniec roku szkolnego,
"Superkumpel"

- nominacje i podsumowanie akcji 2 razy w roku, na koniec każdego semestru.


   RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

              Przewodniczący   -   Tomasz Kretowicz kl. VIa
Z-ca przewodniczącego   -   Klaudia Kujawska kl. VIa
                          Sekretarz   -   Dominika Szczegóra kl. Va
(I półrocze)
                                                   -   Paweł Kobierowski kl. Va
(II półrocze)
                              Członek    -   Oliwia Barczewska kl. IVb
                                            

                Opiekun SU -  p. Jolanta Bręczewska


 SAMORZĄD UCZNIOWSKI INFORMUJE

  • W bieżącym roku włączamy się w realizację zadań akcji profilaktycznej "Trzymaj formę".
  • W wyniku styczniowych wyborów SUPERKUMPLAMI I półrocza zostali: Alia Echtay z kl. VIa i Nikodem Kulczewski z kl. IIa.

N A S Z E   D Z I A Ł A N I A

 

WRZESIEŃ

  • Wybory do SU - przygotowanie kandydatów do kampanii wyborczej i ogólnoszkolnej debaty.
  • Pierwsze spotkanie - ukonstytuowanie się rady SU.

PAŹDZIERNIK

  • Zaplanowanie pracy na nowy rok szkolny.
  • 17.10 - "Święto Jabłka" w szkole w ramach realizacji programu  "Trzymaj formę".

LISTOPAD

  • Apel z okazji obchodów Święta Niepodległości Polski zorganizowany przez p. Aleksandrę Zasadowską.
  • Dyskoteka ANDRZEJKOWA - wróżby przygotowane przez koleżanki z kl. V.

GRUDZIEŃ

  • Udział w akcji charytatywnej "Góra grosza" (najbardziej zaangażowane klasy młodsze).
  • Organizacja akcji "Czekolada pod choinkę" dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Żołędowie.
  • Apel z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowany przez p. Agnieszkę Winkowska.

STYCZEŃ

  • Udział w WOŚP - zbieranie pieniędzy przez 8 wolontariuszy - uczniów naszej szkoły.
  • Wybory Superkumpla i Superkumpeli.
  • Podsumowanie pracy SU.
  • Udział przedstawicieli SU w analitycznej radzie pedagogicznej - przedstawienie sprawozdania z realizacji zadań w I półroczu.

LUTY

  • Dyskoteka walentynkowa.

MARZEC

  • Pokaz szkolnej mody.
  • Obchody Dnia Wody - współpraca z opiekunami świetlicy szkolnej.

Samorząd Uczniowski 2012/2013

STAŁE AKCJE SU:

"Nie przeklinam"
-
podsumowanie akcji  zawsze na koniec roku szkolnego,
"Superkumpel"

- nominacje i podsumowanie akcji 2 razy w roku, na koniec każdego semestru.


   RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

              Przewodniczący   -   Julia Szczegóra
Z-ca przewodniczącego   -   Maria Winiarska
                          Sekretarz 
  -   Marta Witenberg

                       Członkowie   -   Maurycy Dziedzic
                                                -   Dorian Kaczyński
                                                -   Kacper Gancarek
                                                -   Tomasz Kretowicz
                                                -   Agata Czarnecka

                Opiekun SU -  p. Przemysław Zając

Samorząd Uczniowski 2007/2008

 


Skład rady SU:

przewodniczący   - Maciej Kujawski kl. V
z-ca przewodniczącego   - Katarzyna Rydzkowska kl. V
sekretarz   - Justyna Thiede kl. IV

skarbnik   - Konrad Podgórski kl. IV
Opiekun - p.  Małgorzata Karczewska

 

Samorząd Uczniowski 2009/2010

STAŁE AKCJE SU:

 "Nie przeklinam"
-
podsumowanie akcji  zawsze na koniec roku szkolnego.
"Superkumpel"

- nominacje i podsumowanie akcji 2 razy w roku, na koniec każdego semestru.
"Mój szkolny Anioł Stróż"
- funkcje "aniołów" pełnią chętni uczniowie po odpowiednim przeszkoleniu.

RADA SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO 2009/2010:


przewodnicząca
  -  Michalina Grajewska kl. IVa
z-ca przewodniczącej 
-  Konrad Podgórski kl. VI
sekretarz  -  Oskar Wojdylak kl. IVb
kronikarz  -  Fryderyk Kulczewski kl. Va
skarbnik  -  Kacper Łatyszkiewicz kl. VI


OPIEKUN SU
  -  p. Aleksander Koczorowski

Wymienione osoby uzyskały największą liczbę głosów w demokratycznych wyborach, które odbyły się w szkole 21 września 2009r.


Z  N A S Z E G O  P L A N U  P R A C Y


ZREALIZOWANE ZADANIA:

  1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
  2. Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
  3. Udział w uroczystym pasowaniu pierwszoklasistów na uczniów szkoły.
  4. Wieczornica z okazji 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej.  
  5. Apel z okazji "Święta Niepodległości".
  6. Wieczory andrzejkowe z wróżbami.
  7. Udział w akcji "Góra grosza".
  8. Akcja swiąteczna zbiórki zabawek i upominków dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Żołędowie.
  9. Konkurs plastyczny na najpiękniejszego Mikołaja i ozdobę świąteczną.
  10. Apel bożonarodzeniowy.
  11. Szkolne kolędowanie.
  12. Szkolny pokaz talentów.
  13. Festyn szkolny z okazji XVIII grania WOŚP.
  14. Bale karnawałowe dla uczniów.
  15. Podsumowanie akcji SUPERKUMPEL.
  16. Imprezy walentynkowe.
  17. Konkursy wiedzy dla klas I-III i IV-VI "ABC dobrego wychowania".
  18. Udział kl. I-III w turnieju sportowym "Biały Miś"
  19. Marsz na powitanie wiosny.
  20. Konkurs plastyczny na najpiękniejszą pisankę wielkanocną.
  21. Uroczysty apel poświęcony pamci poległych w katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 r.
  22. Konkurs wiedzy ekologicznej dla kl. IV-VI.
  23. Kiermasz książek używanych.
  24. Konkurs literacki na recenzję ulubionej książki.
  25. Dzień Brytyjski w szkole.
  26. Bezpieczne wakacje - pogadanka - spotkania z policjantem.
  27. Podsumowanie akcji "Superkumpel" i "Nie przeklinam".
  28. II Szkolna Gala Wręczania Nauczycielskich OSKARÓW. 
  29. Podsumowanie rocznej pracy SU.
  30. Udział w uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.

Samorząd Uczniowski 2008/2009

              Stałe akcje Samorządu Uczniowskiego

                                     SUPERKUMPEL
                                     NIE PRZEKLINAM
                                     MÓJ SZKOLNY ANIOŁ STRÓŻ

ROK SZKOLNY 2008/2009

Wybory do nowej rady SU odbyły się 19 września. Kandydowało 12 uczniów klas IV-VI. Największą liczbę głosów uzyskała Justyna Thiede z kl. V - ona też została przewodniczącą SU. Ponadto do rady weszli:
- Agata Szafrańska (kl. VI) jako z-ca przewodniczącej
- Kornelia Wójcik (kl. V) jako sekretarz
- Klaudia Litkowska (kl. VI) jako skarbnik
Opiekunem SU została p. Danuta Durda

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

PAŹDZIERNIK - "W naszej szkolnej gromadzie"
           - wybory do rady SU,
           - konkurs dla kl. IV-VI na karykaturę nauczyciela,
           - apel z okazji DEN - występy uczniów,
           - konkurs plastyczny "Mój nauczyciel" (kl. O - VI),
           - prezentacja nagranych przez uczniów życzeń dla pracowników szkoły.
LISTOPAD - "Mali obywatele" 
           - apel z okazji 11 Listopada,
           - konkurs recytatorski "Moja Ojczyzna",
           - konkurs historyczny "Znam swój kraj" (kl. IV-VI),
           - dzień wróżb - ciekawe przebrania,
           - zabawa andrzejkowa.
GRUDZIEŃ - "Cudów czas"
           - konkurs na najciekawszy list do Św. Mikołaja,
           - wizyta Mikołaja w szkole,
           - apel bożonarodzeniowy,
           - zbiórka upominków dla dzieci z Domu Samotnej Matki,
           - udział w akcji "Góra grosza",
           - Szkolne Kolędowanie - prezentacja kolęd w różnych językach.
STYCZEŃ - "Mam talent"
           - organizacja szkolnego festynu WOŚP,
           - zimowe zawody sportowe,
           - klasowe obchody Dnia Babci i Dziadka,
           - "Szkolny Pokaz Talentów"
           - wybory SUPERKUMPLI,
           - bal karnawałowy,
           - podsumowanie pracy SU za I semestr (udział w posiedzeniu RP).
LUTY - "W świecie przyjaźni"
           - konkurs literacki na wiersz lub fraszkę o przyjacielu,
           - kiermasz walentynkowych gadżetów,
           - poczta walentynkowa,
           - dyskoteka walentynkowa,
           - międzyklasowe turnieje sportowe: siatka i piłka nożna dla kl. IV-VI oraz dwa
             ognie i tor przeszkód dla kl. O-III.
MARZEC - "Polak i Europejczyk"
           - "dzień niemiecki",
           - "dzień angielski",
           - "Moje podróże po Europie" - wystawka (chętni uczniowie),
           - konkurs plastyczny na wielkanocne jajo - technika dowolna (kl. O-VI),
           - konkurs matematyczny "Mistrz dodawania i odejmowania" (kl. II-III),
           - polskie obyczaje - rajd pieszy z MARZANNĄ.
KWIECIEŃ - "Zielone serce przyrody"
           - 1 kwietnia - konkurs na najzabawniejszy strój,
           - wystawka - mini arcydzieła z odpadów (nieużytków) - dla chętnych uczniów
             i ich rodziców,
           - konkurs wiedzy o ochronie środowiska dla kl. O-III i IV-VI,
           - "Dary dla zwierząt" - zbiórka dla schroniska,
           - konkurs literacki lub plastyczny "Mój zielony kącik".
MAJ - "Pod urokiem książki"
           - konkurs znajomości baśni Andersena,
           - tydzień "W KRAINIE ORTOGRAFII"
           - tydzień z książką,
           - zbiórka książek dla Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.
CZERWIEC - "Niech żyją wakacje"
           - dzień sportu,
           - Szkolny Festiwal Piosenki Turystycznej,
           - konkurs na plakat "Bezpieczne wakacje",
           - wybory SUPERKUMPLI,
           - podsumowanie akcji NIE PRZEKLINAM,
           - podsumowanie pracy SU (udział w poiedzeniu RP).
 

certyfikatlogo logowfzklasa  przyroda klawiaturkamala     logggo