WYPRAWKA CZYTELNICZA

11.2022

„Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka Czytelnicza dla Pierwszaka” ????????
W czwartek 17 listopada 2022 r. dzieci z klas pierwszych otrzymały w bibliotece szkolnej Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach trzeciej edycji kampanii „Mała Książka - Wielki Człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.
Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja skierowana jest do dzieci rozpoczynających edukację w szkole i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
Książka jest zaproszeniem pierwszoklasistów do rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania. Ma zachęcić najmłodszych do czytania samodzielnego i z udziałem bliskich im osób.
W skład Wyprawki Czytelniczej wchodzą: „Pierwsze abecadło” - antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in. M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry i innych
„Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.
Razem z Instytutem Książki życzymy miłej lektury i zachęcamy dzieci i ich rodziny do wspólnego czytania.