Jesteś tutaj: Start / Aktualności

WYPRAWKA CZYTELNICZA

„Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka Czytelnicza dla Pierwszaka” ????????
W czwartek 17 listopada 2022 r. dzieci z klas pierwszych otrzymały w bibliotece szkolnej Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach trzeciej edycji kampanii „Mała Książka - Wielki Człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.
Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja skierowana jest do dzieci rozpoczynających edukację w szkole i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
Książka jest zaproszeniem pierwszoklasistów do rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania. Ma zachęcić najmłodszych do czytania samodzielnego i z udziałem bliskich im osób.
W skład Wyprawki Czytelniczej wchodzą: „Pierwsze abecadło” - antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in. M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry i innych
„Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.
Razem z Instytutem Książki życzymy miłej lektury i zachęcamy dzieci i ich rodziny do wspólnego czytania.

WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI

17 listopada 2022 r. klasy 4a i 4b zwiedziły kopalnię soli w Kłodawie, a także tężnie i Park Solankowy w Inowrocławiu.

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W ramach zajęć świetlicowych p. Hania Małachowska zachęciła najmłodszych do rozpoczęcia przygody z haftowaniem. Wykorzystała do tego materiały zakupione w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości”, m.in. kanwy, igły i nici. Uczniowie z wielką przyjemnością podjęli zaproponowaną aktywność.

Na zajęciach technicznych uczniowie klas młodszych do wykonania wieńca jesiennego użyli pistoletów z klejem na gorąco. Kolejną pracę techniczną poprzedził krótki film pt. ,,Jak tkać na krośnie”. Uczniowie poznali budowę krosna i proste ściegi. Następnie małymi krokami na kilku zajęciach stworzą makatkę. Niektórym trudno było oderwać się od pracy.

Natomiast uczniowie klasy VIIa rozpoczęli pracę z zestawami Lego SPIKE. Na zajęciach rozwijających kreatywność z p. Bogusią Ziółkowską uczą się programować za pomocą zestawów Lego.

Krosna, zestawy Lego SPIKE i włóczka zostały zakupione z projektu ,,Laboratoria Przyszłości”.

Chcemy, aby nasza szkoła była INNOWACYJNA. W której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

DZIĘKUJEMY !

14 listopada 2022 r. ostatecznie zakończyliśmy akcję szycia małpek i razem z Panią Justynką z sekretariatu, a także uczennicami klasy 8d - Amelką, Michasią i Zuzią, spakowaliśmy małpki w dwa wielkie kartony, które jutro z samego rana odbierze kurier firmy przewozowej.
Uszyte małpki trafią do dzieci w Zespołach Ratownictwa Medycznego i na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy tak licznie i chętnie włączyli się w akcję szycia małpek.
Niewiarygodne, ale w czasie zaledwie dwóch tygodni daliście radę uszyć aż 100 małpek.
Podziękowania należą się również rodzicom oraz wszystkim osobom, które pomagały Wam w tym przedsięwzięciu.
Mamy nadzieję na równie wielki odzew podczas następnych akcji, które najprawdopodobniej ogłosimy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
Beata Bednarkiewicz we współpracy z Panią Agnieszka Maciejewską – koordynatorką Oddziału Regionalnego Kujawsko – Pomorskiego Fundacji Dr Clown ????

MIKOŁAJKOWY BOOKCROSSING