Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

NADANIE IMIENIA 22.11.2019

Przypominamy, że 22 listopada br. w szkole odbywa się uroczystość nadania imienia szkole.
W tym dniu:
1. Zajęcia dydaktyczne nie odbywają się. Szkoła organizuje zajęcia świetlicowe w godzinach od 8.00-16.00 w salach 1d i 1e.
2. O godzinie 10.45 w Koście odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji społeczności szkolnej i Patronki. Bardzo proszę o uczestnictwo we Mszy uczniów i tych rodziców, którzy mają taką możliwość. Dzieci, które do godz. 10.30 przybędą do świetlicy wezmą udział we Mszy wraz z opiekunami. Dzieci ze świetlicy, które nie będą mogły wziąć udziału we Mszy pozostają w świetlicy.
3. W uroczystościach na terenie szkoły (sala gimnastyczna) ze względów organizacyjnych biorą udział trzyosobowe delegacje klas oraz przedstawiciele Rodziców. Do sali należy przybyć o 11.45. Uroczystość rozpoczyna się o godzinie 12.00.
4. Po uroczystości uczniowie występujący oraz delegacje klas udają się do zorganizowanej przez Radę Rodziców kawiarenki zlokalizowanej w świetlicy vis a vis bufetu na poczęstunek.
5. W dzień nadania imienia szkole, w godzinach 10.00-14.00 w sali 1 a będzie trwała rejestracja potencjalnych dawców szpiku na rzecz Fundacji DKMS. Zapraszamy wszystkich dorosłych do wzięcia udziału w tej akcji. Pobranie próbki jest nieinwazyjne i bezbolesne (wymaz z wewnętrznej strony policzka).
6. Dla wszystkich uczniów szkoły w dniu 25 listopada (poniedziałek) odbędzie się apel nawiązujący do uroczystości z dnia 22 listopada.
O godz. 11.50 dla uczniów klas 1-4
O godz. 12.55 dla uczniów klas 5-8
Klasy 1a, 1c, 2c - 25 listopada przychodzą na zajęcia dydaktyczne godzinę później i zostają w szkole godzinę dłużej, aby wziąć udział w apelu. W tym dniu obowiązuje strój apelowy.
Jacek Michalski - dyrektor szkoły

18 listopada 2019


DZIEŃ DAWCY SZPIKU

22 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Niemczu odbędzie się uroczystość nadania imienia naszej szkole, Decyzją całej społeczności Niemcza, jako patronkę, wybrano wielką postać sportu – Agatę Mróz – Olszewską.
Nasza patronka u schyłku swojego krótkiego życia, szczególnie mocno była zaangażowana w pomoc chorym na białaczkę, z którą również sama się zmagała. Na jej apel o oddawanie krwi oraz rejestrację potencjalnych dawców szpiku pozytywnie odpowiedziały tysiące osób w całym kraju.
Idąc za przykładem naszej patronki, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie naszej szkoły serdecznie zapraszają, wszystkich chętnych w wieku od 18 do 55 roku życia, na akcję „Dzień Dawcy Szpiku”, która będzie mała miejsce w Szkole Podstawowej w Niemczu w piątek 22 listopada br. w godzinach od 10 do 14.
Można również wpłacić darowiznę. Każda wpłata to nadzieja dla Pacjentów na znalezienie swojego „bliźniaka genetycznego". Dzięki niej można przebadać kolejnych potencjalnych Dawców szpiku. Twoja darowizna to wielka pomoc! Dzięki niej można pokryć całkowity koszt badania jednej osoby, który wynosi 180 zł. Specjalna puszka do przekazywania darowizn będzie ustawiona w dniu akcji w szkole.
Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.
PODARUJ KOMUŚ SZANSĘ NA ŻYCIE. TO PROSTE!

18 listopada 2019


ZAKOŃCZENIE AKCJI CARITAS

Przejdź do - ZAKOŃCZENIE AKCJI CARITAS

Opiekunowie i wolontariusze Szkolnego Koła Caritas bardzo serdecznie dziękują za przyniesienie pluszaków dla dzieci ze szpitala dziecięcego.

W trakcie akcji zebraliśmy 98 pluszaków, dwie gry planszowe i dwie książki. Wszystkim dziękujemy za wielkie serce i pamięć.


Opiekunowie i wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Niemczu.

18 listopada 2019


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Przejdź do - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole 8 listopada o godzinie 11:00.

12 listopada 2019


SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW

Dnia 14. 11. 2019 r. (Drzwi Otwarte w szkole), o godz. 19.00, odbędzie się spotkanie dla Rodziców dotyczące wpływu różnych uzależnień, w tym behawioralnych ( Internet, smartfon, gry komputerowe) na neurobiologiczne funkcjonowanie mózgu dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Spotkanie poprowadzi pan Paweł Szopiński – terapeuta uzależnień – praktyk, który od wielu lat wspiera osoby uwikłane w różnego rodzaju uzależnienia. Spotkanie odbędzie się w sali nr 6.

12 listopada 2019