#kochamsłyszeć – Świetlica Szkolna

W dniu 12.09.2024 r. w świetlicy szkolnej Pani Paulina Kwela (wychowawca świetlicy) przeprowadziła zajęcia w ramach akcji #kochamsłyszeć.
Celem tych zajęć jest zapoznanie dzieci z rolą zmysłu słuchu oraz jego działaniem , rozwinięcie empatii wobec osób z trudnościami słuchowymi, poznanie urządzeń wspomagających słuch: jak aparaty słuchowe i implanty.

Dzieci miały okazję obejrzeć filmy edukacyjne, dzięki którym poznały sposób w jaki słyszą osoby z aparatem słuchowym, sposoby komunikacji osób niesłyszących. Zobaczyły w jaki sposób miejsca publiczne są dostosowane dla osób niesłyszących oraz poznały budowę ucha.
Przeprowadzona została również zabawa dydaktyczna, której celem było przekazanie za pomocą gestów konkretnych zdań, natomiast reszta dzieci musiała rozszyfrować co dana osoba chciała nam przekazać.

Dzieci jednogłośnie przyznały, że komunikacja za pomocą gestów jest trudna.
Ostatnim zajęciem była praca plastyczna pt „Ozdabiamy aparat słuchowy w taki sposób, że jak byśmy musieli go mieć to chętnie go będziemy nosić”